Drukuj

Ten kompaktowy analizator przepływowy CFA został stworzony z myślą o redukcji kosztów analiz bez wpływu na ich dokładność.

Prostota i bezpieczeństwo

Proxima pozwala na łatwe prowadzenie analiz w ciągłym przepływie z segmentowaniem strumienia (Segmented Flow Analyzis - SFA), co umożliwia pełną automatyzację złożonych technik analitycznych, takich jak: przygotowanie próbek, rozcieńczanie ich, dodawanie reagentów, mieszanie, dializy, destylacja, inkubacja czy ekstrakcja ciecz - ciecz. Analizator jest prosty w obsłudze, można w nim oznaczać od 1, aż do 5 składników jednocześnie.

Dwie 26-pozycyjne pompy są obsługiwane przez oprogramowanie. Dzięki automatycznemu przełączaniu linii reagentów do roztworu oraz automatycznemu zwolnieniu zacisku pompy perystaltycznej Proxima może zacząć i zakończyć pracę bez interwencji operatora. Ponadto analizator może dodatkowo być wyposażony w detektor wycieku. Dla zachowania większego bezpieczeństwa użytkowników, w Proximie zastosowano szufladę na odczynniki chemiczne.

Wysoka przepustowość analityczna

Proxima pozwala na prowadzenie analiz z optymalną dla klienta przepustowością. Zminimalizowanie zużycia reagentów (zastosowanie mikroprzepływów) oraz wysokiej czułości detektor (kolorymetr z 24 bitowym konwerterem A/D) sprawia, że Proxima daje spójne i wiarygodne wyniki, nawet przy analizach substancji na bardzo niskim poziomie detekcji. Przepustowość 1 z 5 kanałów analizatora wynosi od 20 do 100 oznaczeń na godzinę (w zależności od metody). Przy aktywnych 5 kanałach przepustowość Proximy wzrasta nawet do 500 oznaczeń na godzinę.

Specyfikacja

Dane techniczne
Objętość próbki Od 0,5 do 100 ml
Identyfikacja próbki Alfanumerycznie lub czytnik kodów (opcjonalnie)
Szuflada na reagenty Wyjmowana z okienkiem kontrolnym
Pojemniki Do 5 różnych reagentów
Pojemność Od 200 do 1000 ml
Pompa Liczba kanałów Maksymalnie 26 na pompę (razem 52 kanały)
Przepływ Od 50 do 3000 µl/min
Opcje dodatkowe Zawór automatyczny, zawór pomocniczy, detektor wycieku,
automatyczne zakończenie i rozpoczęcie pracy, zmienna prędkość
Kolorymetr 24 bitowy Zakres 190 - 1100 nm
Detekcja Mono lub Bichromatyczna
Ścieżka optyczna Od 5 do 50 mm
Objętość celi Od 1 do 150 µl
Liniowość Od 0 do 2,5 jednostek absorbancji
Odgazowanie Mechaniczne lub elektroniczne
Pozostałe detektory UV - VIS, detektor płomieniowy, fluorymetr, elektrody
Wymiary (W x H x D) 75 x 52 x 42 cm
Waga 45 kg

Dodatkowe akcesoria i moduły