Anchem

Aparatura analityczna
Wyposażenie laboratoriów

Spektrometr masowy z potrójnym kwadrupolem TSQ 8000 Evo firmy Thermo Scientific dostarczany jest wraz z chromatografem gazowym Trace 1310 oferując niespotykaną elastyczność w doborze modułowych dozowników i detektorów dodatkowych.

TSQ 8000 Evo - następca TSQ 8000 został zaprojektowany z myślą o laboratoriach, które potrzebują szybkich i czułych metod oznaczania analitów w skomplikowanych matrycach (np. dioksyny, PCB, pestycydy czy hormony). Nowy model jest trzy razy szybszy i do trzech razy czulszy od swojego poprzednika (m.in. poprzez zastosowanie komory kolizyjnej EvoCell). Pozwala to na screening i oznaczenie ponad 1 000 analitów w pojedynczym przebiegu analitycznym. Nowy model zbudowany jest jako liniowy potrójny kwadrupol z dodatkowym wstępnym kwadrupolem zakrzywionym w kształcie litery „S” który kieruje do analizatora tylko cząstki zjonizowane eliminując tzw. „szum chemiczny” co obniża limity detekcji analizowanych związków i podnosi jakość widm masowych.

Spektrometr jest wyposażony w wysokowydajną pompę turbo, ze śluzą próżniową zapewniającą możliwość wymiany źródła jonów bez konieczności zapowietrzania aparatu oraz opcje rozbudowy o chemiczną jonizację (CI) i sondy bezpośredniego wprowadzania próbki do źródła spektrometru.

Spektrometr masowy TSQ Duo jest niskobudżetową wersją modelu TSQ 8000 Evo. Aparat współpracuje z serią chromatografów gazowych Trace 1300/1310 gwarantując różnorodny sposób wprowadzania próbki. Detektor masowy modelu Duo zbudowany jest w identyczny sposób co systemu Evo, z wysokowydajna pompą turbo, wstępnym kwadrupolem typu „S” i komora kolizyjną EvoCell zapewniając osiąganie podobnych parametrów czułości. Aparat może pracować tylko w trybie MS (tak jak pojedynczy kwadrupol) lub z wykorzystaniem komory kolizyjnej w trybie MS/MS zwiększając wygodę i produktywność systemu. Ograniczeniem jest możliwość wykorzystania tylko sposobu jonizacji elektronowej (EI) oraz brak śluzy próżniowej. Tak więc wymiana kartridża źródła jonów, pomimo że jest równie łatwa do wykonania, możliwa jest po zapowietrzeniu aparatu.

Dodając jeden z szerokiej gamy autosamplerów firmy Thermo Scientific do dozowania cieczy lub typu Head-Space z różnorodnym przygotowaniem próbki uzyskujemy wysoką wydajność systemu GCMS. System GC/MS sterowany jest poprzez dedykowany program TraceFinder umożliwiający pracę w trybie „full scan”, SIM i mieszanym, przeglądanie bibliotek widm masowych oraz tworzenie własnych, analizę ilościową i tworzenie raportów.

Kontakt

Anchem

ul.Międzyborska 23
04-041 Warszawa
tel: +48 22 646-26-60
fax: +48 22 646-26-69

Pn-pt w godz. 8-16

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katalogi Anchem

 

Aktualne
katalogi
dla Ciebie!

Pobierz:
Katalog Thermo

Do pobrania

TSQ 8000 Evo
Rozmiar: 5MB
TSQ 8000 Evo - Specyfikacja
Rozmiar: 0,8MB
TSQ Duo
Rozmiar: 6,8MB
TSQ Duo - Specyfikacja
Rozmiar: 0,6MB

Copyright © 1994-2014
Webdesign: Graficca.eu