Drukuj

Na konferencji ASMS 2014 firma Thermo Scientific przestawiła dwa nowe spektrometry mas: TSQ 8000 Evo (następca TSQ 8000) oraz najnowszy model z analizatorem Orbitrap - Q‑Exactive HF.

TSQ 8000 Evo

TSQ 8000 Evo - następca TSQ 8000 został zaprojektowany z myślą o laboratoriach, które potrzebują szybkich i czułych metod oznaczania analitów w skomplikowanych matrycach (np. dioksyny, PCB, pestycydy czy hormony). Nowy model jest trzy razy szybszy i do trzech razy czulszy od swojego poprzednika (m.in. poprzez zastosowanie komory kolizyjnej EvoCell). Pozwala to na screening i oznaczenie ponad 1 000 analitów w pojedynczym przebiegu analitycznym.

Q-Exactive HF (High Field)

Linia spektrometrów mas Q-Exactive powiększyła się o nowy model: Q-Exactive Plus HF (High Field). Konstrukcja jest podobna do Q-Exactive Plus. Najistotniejszą różnicą jest zastosowanie analizatora Orbitrap ultra wysokiego pola. Umożliwia to skanowanie z prędkością 18 Hz i rozdzielczością do 240 000. W porównaniu z poprzednim modelem oznacza to uzyskanie widma wysokiej rozdzielczości w dwa razy krótszym czasie.