Gazowe GC

Trace 1600 / 1610

Chromatografy gazowe Thermo Scientific™ z serii TRACE™ 1600 to nowoczesne i przełomowe technologicznie urządzenia o wyjątkowej łatwości konfiguracji i niskiej awaryjności.

Dostępne są dwa modele zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu konkretnych potrzeb laboratoryjnych. Chromatografy gazowe z serii TRACE 1600 wyposażone są w jednoprzyciskowy interfejs użytkownika, który doskonale sprawdza się w warunkach wymagających minimalnej interakcji użytkownika z aparaturą. Chromatografy gazowe z serii TRACE 1610 wyposażono w 7’’ wielofunkcyjny ekran dotykowy, zapewniający bezpośrednią kontrolę nad urządzeniem i umożliwiający zaawansowaną interakcję z systemem.

Urządzenia te stworzono z myślą o użytkowniku. Chromatografy z serii TRACE™ 1600 posiadają unikalny system montażu kolumn za pomocą szybkozłączki  iConnect Column Lock oraz montażu dozowników i detektorów typu „Instant Connect”. Moduły dozowników i detektorów zintegrowane z systemem regulacji przepływów/ciśnień gazów umożliwiają ich błyskawiczną wymianę. Dzięki modułowej konstrukcji konfigurowanie chromatografów Trace 1600/1610 zajmuje zaledwie kilka minut, również w laboratorium użytkownika.

Precyzyjna regulacja przepływów gwarantuje wysoką powtarzalność czasów retencji.

Chromatografy mogą być skonfigurowane z dozownikami i detektorami typu:

  • Split/Splitless, PTV, Gas Sampling Valve, On-Column, TSI
  • detektorami TCD, FID, ECD, NPD, FPD, PDD oraz MS
  • detektorami PFPD, SCD, VUV – wykorzystując moduł GDI

Współpracują ze wszystkimi rodzajami autosamplerów: do próbek ciekłych, Head-Space oraz SPME, a także z termodesorberami i P&T.

Seria Gc Trace 1600/1610 jest następcą znanej i cenionej linii chromatografów gazowych Trace 1300/1310

 – tu znajdziesz archiwalny opis i specyfikację Trace 1300/1310

Broszury do pobrania: