Thermo Scientific

Trace 1600 / 1610

Chromatografy gazowe Thermo Scientific™ z serii TRACE™ 1600 to nowoczesne i przełomowe technologicznie urządzenia o wyjątkowej łatwości konfiguracji i niskiej awaryjności.

Dostępne są dwa modele zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu konkretnych potrzeb laboratoryjnych. Chromatografy gazowe z serii TRACE 1600 wyposażone są w jednoprzyciskowy interfejs użytkownika, który doskonale sprawdza się w warunkach wymagających minimalnej interakcji użytkownika z aparaturą.

Prelude SPLC

Prelude SPLC to wielokanałowy system chromatografii cieczowej. Technologia TurboFlow pozwala na przygotowanie próbki on-line oraz prowadzenie kilku analiz chromatograficznych jednocześnie. Prelude SPLC to idealne rozwiązanie dla laboratoriów toksykologicznych i klinicznych.

Prelude powstało w oparciu wysokosprawny system HPLC wyposażony w 2 kanały analityczne mogące pracować równolegle stosując te same lub różne metody analityczne

 

Vanquish

Innowacyjna platforma chromatografii cieczowej Vanquish, zapewnia wyjątkową precyzję analityczną, czułość detektorów i prostotę obsługi, aby zapewnić niespotykaną niezawodność i solidność. Systemy Vanquish zostały zaprojektowane z myślą o rutynowych laboratoriach analitycznych (Vanquish Core) jak i laboratoriach badawczych (Vanquish Horizon/Flex).

 

Vanquish Neo

System LC-MS z chromatografem Thermo Scientific Vanquish Duo UHPLC daje możliwość przeprowadzenia równolegle dwóch analiz opartych na tych samych lub różnych aplikacjach wykorzystując jeden spektrometr mas. Używając dwa oddzielne kanały LC maksymalnie zwiększamy przepustowość analiz. Jest to unikalna technologia wprowadzona przez Thermo  Scientific. Vanquish Duo Specyfikacja Vanquish Duo

TSQ 9000

Potrójny kwadrupol doskonały do oznaczeń ilościowych i screeningu w skomplikowanych matrycach. Dostępny w wersjach analizatora pestycydów oraz analizatora dioksyn.

System Thermo Scientific ™ TSQ ™ 9000 GC-MS / MS, który został zaprojektowany w celu zrewolucjonizowania pracy w laboratorium. System ten zapewnia niespotykany dotąd poziom wydajności, która rozwiązuje coraz trudniejsze wymagania regulacyjne, jednocześnie jest łatwy w obsłudze zarówno dla doświadczonych, jak i nowych użytkowników, pozwala zminimalizować czas pracy, co w konsekwencji znacząco obniża koszty analizy dla klienta. TSQ 9000 dostarczany jest wraz z chromatografem gazowym Trace 1310 oferującym niespotykaną elastyczność w doborze modułowych dozowników i detektorów.

 

ISQ 7000

Spektrometr masowy z pojedynczym kwadrupolem ISQ firmy Thermo Scientific ze źródłem jonów Extracta Brite oferuje wysoką wydajność i jakość. Spektrometr masowy dostarczany jest wraz z chromatografem gazowym Trace 1300 lub Trace 1310 firmy Thermo Scientific, w obu przypadkach oferując niespotykaną elastyczność w doborze modułowych dozowników i detektorów.

 

TSQ Fortis Plus

TSQ Fortis MS bezproblemowo współpracuje z wiodącym oprogramowaniem do analizy ilościowej oraz chromatografami HPLC/UHPLC. Oferuje także poprawioną wydajność podczas celowanej analizy ilościowej.

 

TSQ Quantis Plus

Dzięki segmentowej konstrukcji kwadrupoli, szybkiemu transporcie jonów i ulepszonym powielaczom elektronów, Scientific™ TSQ Quantis™ zapewnia doskonałą wytrzymałość i odporność oraz najlepszą w swojej klasie czułość. TSQ Quantis MS bezproblemowo integruje się z wiodącym w branży oprogramowaniem do analizy ilościowej, systemami HPLC i UHPLC oraz systemami do przygotowywania próbek.

TSQ Altis Plus

Nowość od firmy Thermo Scientific – spektrometr masowy typu potrójny kwadrupol – TSQ Altis – idealne rozwiązanie w farmacji, toksykologii, badaniach żywności czy środowiska.

W połączeniu z wiodącym na rynku oprogramowaniem TraceFinder z wbudowaną bazą przejść MRM, systemem UHPLC i zestawami do przygotowywania próbek, umożliwia rozwiązywanie najtrudniejszych wyzwań analitycznych jakie stawia przed badaczami celowana analiza ilościowa.

 

Stellar

Astronomiczna poprawa wydajności w twoim laboratorium dzięki nowemu spektrometrowi masowemu Stellar™

Najnowszy spektrometr mas Stellar™ z potrójnym kwadrupolem, możliwością wielostopniowej fragmentacji (MSn) i liniową pułapką jonową (wysoko- i niskociśnieniową) pozwala na poszerzenie skali badań o niespotykanej dotąd przepustowości, czułości i specyficzności.
Stellar znajduje zastosowanie m.in. w proteomice ilościowej a także metabolomice i lipidomice. Oznaczanie na poziomie zeptomolowym i analiza fosfoprotein, trójglicerydów (TAG) czy kwasów żółciowych na wyciągnięcie ręki.

Orbitrap Exploris 120

Orbitrap Exploris 120 – tandemowy spektrometr mas wysokiej rozdzielczości, następca Q Exactive Focus. Jeszcze większa szybkość skanowania i rozdzielczość, sprawia że jest to idealny aparat do badań małych cząstek.

Orbitrap Exploris 240

Orbitrap Exploris 240 – tandemowy spektrometr mas wysokiej rozdzielczości. Dzięki szybkości skanowania 22Hz, fragmentacji MS2, rozdzielczości 240 000 sprawia, że jest to idealny aparat do badań zarówno małych jak i danych cząstek.

Spektrometr jest kompatybilny z przystawką FAIMS Pro™ (ion mobility).

Orbitrap Exploris 480

Orbitrap Exploris 480 – tandemowy spektrometr mas wysokiej rozdzielczości. Dzięki szybkości skanowania 40Hz, fragmentacji MS2, rozdzielczości 480 000 oraz opcji turbo TMT sprawia, że jest to idealny aparat do proteomiki.

Spektrometr jest kompatybilny z przystawką FAIMS Pro™ (ion mobility).

Orbitrap Eclipse Tribrid

Orbitrap Eclipse – trybrydowy spektrometr mas łączący w sobie analizator wysokiej rozdzielczości typu Orbitrap, pułapkę jonową z możliwością wielokrotnej fragmentacji (MSn ) oraz kwadrupol do pracy w trybach SIM/SRM.

Orbitrap IQ-X

Spektrometr masowy Thermo Scientific Orbitrap IQ-X Tribrid został zaprojektowany do ustalania złożonych struktur chemicznych w celu identyfikacji i wyjaśniania struktury małych cząsteczek. System łączy wiodącą w branży technologię analizatora masy typu Orbitrap z inteligentną automatyzacją i podejmowaniem decyzji w czasie rzeczywistym przez intuicyjne oprogramowanie. Również kalibracja spektrometru odbywa się automatycznie i w czasie rzeczywistym. To wszystko sprawia, że identyfikacja i ustalanie struktury małych cząstek jest jeszcze dokładniejsze.

Orbitrap Exploris MX

Orbitrap Exploris MX – spektrometr wysokiej rozdzielczości o parametrach szybkości skanowania 22Hz oraz rozdzielczości 180 000, przeznaczony do kontroli jakości przeciwciał monoklonalnych (mAb).

Orbitrap Fusion / Orbitrap Fusion Lumos

Hybrydowy spektrometr mas wysokiej rozdzielczości (do 500 000), który umożliwia największą liczbę eksperymentów w tym samym czasie spośród spektrometrów dostępnych na rynku.

Posiada on dwusektorową pułapkę jonową z własnymi detektorami i możliwością fragmentacji jonów w pułapce (CID), analizator mas typu orbitrap z fourierowską detekcją, kwadrupol do wyboru jonu fragmentacyjnego poza pułapką oraz kwadrupol do fragmentacji z wyższymi energiami kolizyjnymi niż w pułapce (HCD).

Q-Exactive Plus

Spektrometr mas Q-Exactive Plus szybko zdobył uznanie naukowców na całym świecie. Po nim nastąpił dynamiczny rozwój tej rodziny aparatów. W chwili obecnej w ofercie znajdują się dwie wersje tego aparatu – standardowa oraz BioPharma. Dzięki odpowiedniemu zoptymalizowaniu indywidualnych parametrów pokrywają one szeroki zakres aplikacji: od oznaczeń ilościowych i screeningu znanych/nieznanych substancji w próbkach środowiskowych, klinicznych czy toksykologicznych przez analizy metabolomiczne do złożonych eksperymentów proteomicznych i lipidomicznych.

Exploris GC 240

Orbitrap Exploris GC to narzędzie łączące chromatografię gazową z wysokorozdzielczym analizatorem mas Orbitrap, które pozwala na osiągnięcie najwyższej precyzji i wydajności. Jest łatwym w obsłudze tandemowym systemem, który pozwala wykonywać bardzo dokładne pomiar masy analitu (dokładność < 1ppm) z jednoczesną wysoką rozdzielczością (nawet do 240 000). Orbitrap Exploris GC jest niezastąpiony w poszukiwaniu i identyfikacji nieznanych związków jak również analizie ilościowej, która czułością nie ustępuje potrójnym kwadrupolom. Zbudowany na bazie modułowego systemu GC Trace 1300 posiada łatwo wymienialne dozowniki i detektory.

DFS

DFS to nowoczesnej konstrukcji magnetyczny spektrometr GC/MS o wysokiej rozdzielczości z podwójnym ogniskowaniem jonów. Może być konfigurowany z jednym lub dwoma chromatografami gazowymi Trace 1310/1300 jednocześnie podłączonymi do spektrometru, co umożliwia niemal jednoczesne potwierdzanie wyników na kolumnie o innej polarności. Można też zainstalować dodatkowe moduły dozowników i detektorów.

 

Ion Mobility - FAIMS Pro

Interfejs FAIMS Pro oferuje separację opartą na kombinacji czynników, takich jak wartość ładunku, kształt, konformacja i wielkość jonów w fazie gazowej. Poprawia także zakres dynamiczny i „peak capacity”, które są szczególnie istotne w niektórych zastosowaniach proteomicznych.

Nowej generacji Thermo Scientific™ FAIMS Pro™, interfejs różnicowej mobilności jonów, zapewnia doskonałą selektywność, identyfikację większej liczby białek, jednocześnie redukując czasochłonne etapy przygotowania próbek.

VeriSPray

Jeśli masz do czynienia z rosnącymi zaległościami w pomiarze próbek z powodu niewystarczającej przepustowości chromatografu cieczowego, źródło jonów Thermo Scientific VeriSpray PaperSpray będzie doskonałym rozwiązaniem.

Ta technika jonizacji bezpośrednio z papierowych pasków umożliwia bezpośrednią analizę próbek na spektrometrze mas.

VeriSpray eliminuje potrzebę rozdziału chromatograficznego co przyspiesza uzyskiwanie wyników i zmniejsza koszt oznaczenia.

DELTA Q™ Isotope Ratio Mass Spectrometer

Spektrometr mas do analiz izotopów trwałych lekkich pierwiastków: węgla, tlenu, azotu, wodoru i siarki (w fazie gazowej)

  • Wszechstronność, łączy w sobie wyjątkową czułość z doskonałą liniowością i stabilnością pomiarów, aby radzić sobie z różnorodnymi aplikacjami
  • Możliwość pracy w trybie „dual inlet” oraz  „continuous flow”…

253 Plus 10 kV Isotope Ratio MS

Spektrometr mas zapewnia najwyższą precyzję dla oznaczania stosunków izotopowych: D/H, 13C/12C, 15N/14N, 18O/16O, 34S/32S (z SO2 i SF6), 28Si/29Si oraz dla izotopów pierwiastków: Ar, Kr i Xe.

  • Unikatowa konstrukcja detektora pozawala na analizę „zespolonych izotopów trwałych”  („clumped isotopes”).
  • Źródło jonów 10 kV EI zapewnia najwyższą czułość i liniowość oraz niskie tło, co skutkuje najwyższą precyzją przy nawet najmniejszych ilościach próby…

Ultra High Resolution IRMS

Thermo Scientific ™ Ultra ™ High Resolution IRMS (HR-IRMS) to spektrometr masowy z podwójnym ogniskowaniem i wielokolektorowym źródłem jonów, który łączy w sobie najnowocześniejsze technologie zarówno spektrometrii mas izotopów trwałych IRMS, jak i wielokolektorowych spektrometrów ICP-MS o wysokiej rozdzielczości (MC-ICP-MS).

Spektrometr Ultra HR-IRMS poza standardowymi pomiarami stosunków izotopowych trwałych pierwiastków lekkich zapewnia przykładowe pomiary:

EA IsoLink™ IRMS System

EA IsoLink™ wykorzystuje błyskawiczną reakcje spalania próbki w wysokiej temperaturze i przekształceniu jej z fazy stałej i ciekłej w gazową: CO2, N2, SO2, H2 i/lub CO, pozwala na oznaczenie δ13C, δ15N i δ34S w próbkach pozwalając na pomiar sygnatury izotopowej całkowitej zawartości pierwiastka w badanym materiale. Dostępny jest również piec wysokotemperaturowy do pomiarów δ2H i δ18O w próbkach stałych i ciekłych.

 

GC IsoLink II™ IRMS System

GC IsoLink II™ wykorzystuję separację związków organicznych z użyciem chromatografii gazowej, a następnie każdy wiązek ulega spaleniu tworząc CO2 lub N2 , którego sygnatura izotopowa oznaczana jest za pomocą IRMS  w przypadku analiz δ13C lub δ15N dla poszczególnych związków organicznych. Na podobnej zasadzie oznaczane są sygnatury izotopowe δ2H dla poszczególnych związków organicznych z tą różnicą, iż poszczególne związki organiczne ulegają pirolizie. Istnieje również możliwość analiz stosunków izotopów tlenu δ18O w poszczególnych związkach organicznych.

LC IsoLink II™ IRMS System

Łącząc HPLC i IRMS, system LC IsoLink II™ IRMS ułatwia czułe, dokładne oznaczanie stosunków 13C/12C dla związków, których nie można rozdzielić metodą chromatografii gazowej. Interfejs systemu zachowuje integralność rozdzielczości chromatograficznej i umożliwia analizę danych izotopowych w skali czasu HPLC. System ten jest idealny do zastosowań obejmujących badania metabolizmu, badania autetyczności żywności i farmaceutyków, kontrolę dopingową i badania biogeochemiczne.

GasBench Plus IRMS System

Oparty na chromatografii gazowej system GasBench Plus ułatwia bardzo precyzyjne określanie sygnatury izotopowej w trybie on-line próbek w fazie gazowej, w tym: w procesie równoważenia wody, analizy węglanów i gazów atmosferycznych (np. CO2, O2 / N2).

Pomiar stosunków D/H i 18O/16O w wodzie

Pomiar 13C/12C i 18O/16O  w rozpuszczonym węgielu nieorganiczny (DIC)…

Kiel IV Carbonate Device

Bardzo czuły, ultra precyzyjny pomiar izotopowy w zautomatyzowanym, wysokoprzepustowym urządzeniu Thermo Scientific ™ Kiel IV Carbonate. To urządzenie, w połączeniu ze spektrometrem masowym izotopowym (IRMS), umożliwia analizę 13C/12C oraz 18O/16O  w węglanach.

Charakterystyka analiz Kiel IV Carbonate Device IRMS:

  • Niewielka ilość próbki (min. 20 µg)…

Spektrometr masowy jonizacji termicznej TIMS

Triton™ Series Multicollector Thermal Ionization Mass Spectrometer

Spektrometr masowy jonizacji termicznej (TIMS) z sektorem magnetycznym, idealny do bardzo dokładnych oraz jednoczesnych pomiarów wielu pierwiastków i ich stosunków izotopowych. Triton został opracowany przy użyciu niezawodnej i sprawdzonej w praktyce technologii wielokolektorowej aby zwiększyć wszechstronność i wydajność. Zastosowanie RPQ dla zwiększenia czułości instrumentu oraz wykorzystanie SEM i CDD zapewnia najwyższą długotrwałą stabilność i liniowość pomiarów.

 

MC ICP MS

Neoma™ Multicollector ICP-MS

Opierając się na sile technologii wielokolektorowej, system Neoma MC-ICP-MS łączy w sobie najnowocześniejsze i sprawdzone w praktyce technologie, które można znaleźć w spektrometrach mas o wysokiej rozdzielczości firmy Thermo Scientific oraz w systemach iCAP Qnova ICP-MS…

 

MC ICP MS

Neptune™ Series High Resolution Multicollector ICP-MS

Wielokolektorowy spektormetr mas Neptune XT ™ MC-ICP-MS integruje sprawdzone w praktyce technologie z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie analiz stosunków izotopowych firmy Thermo Fisher Scientific ™. Te udoskonalenia obejmują technologię wzmacniacza 1013 Ω z kalibracją wzmocnienia i korektą Tau, interfejs Jet zapewniający najwyższą czułość oraz centralny dwukanałowy detektor (SEM/kubki Faradaya) pozwalają na wiodącą w swojej klasie analizę ilościową oraz dokładne określenie stosunków izotopowych pierwiastków w całym układzie okresowym…

Element 2™ i Element XR™

Magnetyczny spektrometr masowy ICP-MS z podwójnym ogniskowaniem o wysokiej rozdzielczości zapewnia wiodącą w swojej klasie analizę ilościową oraz dokładne określenie stosunków izotopowych pierwiastków w prawie całym układzie okresowym, niezależnie od matrycy próbki. Zwiększenie rozdzielczości pozwala na eliminację zakłóceń związanych z agregatami atomowymi argonu bądź matrycy…

Helix MC Plus™ Multicollector Noble Gas Mass Spectrometer

Wielokolektorowy spektrometr mas do gazów szlachetnych. Jednocześnie mierzy izotopy neonu, argonu, kryptonu i ksenonu. Wysokorozdzielczy sektor magnetyczny sprawia, że jest to najbardziej zaawansowany system wśród SVMS do pomiarów izotopowych bardzo małych prób gazów szlachetnych…

Helix SFT™ Split Flight Tube Noble Gas Mass Spectrometer

Ten kompaktowy spektrometr masowy SVMS z sektorem magnetycznym jest zdolny do pomiarów izotopowych gazów szlachetnych o niezwykle wysokiej precyzji. Jest idealny do jednoczesnego prowadzenia analiz izotopów helu-3 i helu-4…

Argus VI™ Static Vacuum Noble Gas Mass Spectrometer

To kompaktowy spektrometr z sektorem magnetycznym, który pozwala na jednoczesny pomiar wszystkich pięciu izotopów argonu. Sprawdzona technologia sprawia, że wykonywane na nim analizy bardzo małych ilości argonu i innych gazów szlachetnych charakteryzują się niezwykle wysoką precyzją…

 

ZipChip

Zip Chip to zintegrowany interfejs do elektroforezy kapilarnej (CE) i jonizacji elektrorozpylania (ESI) w jednym mikroprzepływowym urządzeniu, aby szybko przygotować, oddzielić i elektrorozpylać próbki biologiczne bezpośrednio do spektrometru mas (MS).